Budujemy dom

Często zastanawiające jest to dlaczego ludzie w ogóle się budują? Poszukują swojego miejsca na ziemi? A może uciekają przed problemami? W większości odpowiedź jest oczywista, po prostu nie maja gdzie mieszkać.
Rodziny wielopokoleniowe już dawno odeszły w zapomnienie, rzadko kiedy można spotkać mieszkających pradziadków, dziadków, rodziców a nawet ich dzieci w jednym domu. Młodzi chcą żyć na swoim z dala od problemów innych. Żyć po prostu swoim naturalnym trybem, bez spoglądania innych krzywo.

Pieniądze

Dobrze budować się, to jedno za ukończyć budowę to drugie. Kiedyś pewien architekt powiedział, że zostanie kierownikiem budowy, lecz wynagrodzenie bierze z góry. Dlaczego? Ludzie potrafią się budować latami, niektórzy, Ci co wezmą kredyt hipoteczny mogą wybudować, wykończyć i wprowadzić się zaledwie w rok czy dwa. Często zdarzają się osoby, którym pomysł pożyczki na kilkanaście lub kilkadziesiąt lat się w ogóle nie uśmiecha.

Które rozwiązanie jest korzystniejsze? Wszystko zależy od ludzkiej mentalności, jednym podoba się wykonanie prac szybko, sprawnie i bez oczekiwania i żmudnego zbierania pieniędzy, inni zaś często obawiają się kredytów. Nie wyobrażają sobie myśli, że każdego miesiąca przez wiele lat będą musieli do banku oddawać bardzo duże sumy pieniędzy. Decyzja należy indywidualnie do każdego.

Kredyt mieszkaniowy to wcale nie takie proste przedsięwzięcie. Zanim zdecydujemy się cokolwiek podpisać warto przeanalizować wiele propozycji i wybrać tę najkorzystniejszą, tę która spełni nasze oczekiwania. Banki często rywalizują ze sobą szukając swoich klientów. Oferują wielkie pieniądze przy niedużym oprocentowaniu. Pięknie wygląda wszystko, jednak coraz częściej zdarzają się haczyki finansowe, kiedy to nie czytając drobnego druku podpisujemy na siebie trochę jakby taki wyrok. Odsetki i wszelkie pozostałe koszty potrafią u nas wywołać pełne bankructwo.

Czy już wiesz bo zrobisz? Jeśli nadal nie jesteś pewien może warto rozejrzeć się za całkiem inną opcją. Może niewiele tańszą, jednak koszty późniejszego utrzymania są ogromne. Zakup mieszkania. Rynek oferuje obecnie dwa typy, mieszkania deweloperskie i mieszkania z rynku wtórego. Te pierwsze należą do nowoczesnych, funkcjonalnych, usytuowanych w dobrej lokalizacji, w pełnym bezpiecznym osiedlu. Drugi typ należy do grupy, która ma wiele zalet, ale także i wad. Często po dokonaniu przelewu i otrzymaniu kruczy dowiadujemy się, że nasze mieszkanie wcale nie jest takie wspaniałe, a wiele dziur, nieprawidłowo działających instalacji to dopiero początek niewiadomej.

 

Może Ci się również spodoba