Efektywne miejsce dla Twojego biznesu

Ekscytującym punktem zwrotnym dla Twojej firmy, którą już posiadasz lub dla biznesu który dopiero rozkręcasz może być wynajem biura w nowej lokalizacji. Ale wybranie dowolnego, pierwszego lepszego biura byłoby błędem. Musisz upewnić się, że twoja przestrzeń do pracy jest taką która będzie wspierać Twój zespół i pozwoli ci się rozwijać. Poniżej znajdują się kwestie do rozważenia przed wynajęciem pierwszej powierzchni biznesowej.

Zdecyduj czego potrzebujesz

Kiedyś firmy potrzebowały specjalnych biur, aby przetrwać. Obecnie wielu przedsiębiorców dobrze sobie radzi z domowych miejsc pracy, a nawet przestrzeni coworkingowych. Jeśli Twoja firma mogłaby funkcjonować w jednym z tych alternatywnych środowisk, możesz zaoszczędzić dużo czasu i pieniędzy. Dlatego najpierw zastanów się owe biuro jest ci potrzebne… Jeśli tak poniżej znajdziesz kilka wskazówek pomocnych w poszukiwaniu odpowiedniego miejsca.

Lokalizacja przede wszystkim

Jeśli posiadanie dedykowanej powierzchni biurowej jest absolutnie niezbędne, to lokalizacja jest prawdopodobnie najważniejszym czynnikiem przy wynajmowaniu pierwszej powierzchni biurowej. Najpierw musisz upewnić się, że biuro będzie wystarczająco blisko, aby członkowie zespołu mogli dojeżdżać do pracy. Lub jeśli nie masz jeszcze zespołu, wybierz biuro wystarczająco blisko obszaru, w którym znajdują się potencjalni utalentowani przyszli pracownicy. Warto więc inwestować w miejsca zlokalizowane blisko innych ośrodków, biur, miejsc handlowych, w centrum miasta itp. Przy wyborze lokalizacji należy również pamiętać o klientach. Czy rozważany budynek biurowy jest łatwo dostępny z autostrad lub transportu publicznego? Czy będą w stanie go łatwo znaleźć?

Wynajem biura wiąże się też z wybraniem lokalizacji, w której są pobliskie udogodnienia. Twój zespół z pewnością doceni biuro, które jest przynajmniej nieco blisko restauracji i kawiarni. A jeśli są pewne miejsca, które musisz regularnie odwiedzać w celach biznesowych, np. Miejsca spotkań lub banki, też chcesz, aby były w pobliżu.

Nie mów: „Cena nie gra roli”

Po lokalizacji koszt będzie prawdopodobnie kolejnym poważnym problemem. Nie wybieraj biura, które zbyt mocno zadłuży Twój biznes i zahamuje jego rozwój. Zmiażdż liczby, zanim zaczniesz szukać budżetu, który pozwoli ci wygodnie operować.
Wynajęcie powierzchni biurowej wiąże się z wieloma wydatkami. Rzeczywisty czynsz jest tylko jego częścią, jeśli chodzi o większość nieruchomości. A te dodatkowe wydatki mogą naprawdę się sumować, jeśli nie uwzględnisz ich w pierwotnym budżecie. Upewnij się, że rozumiesz, co jest uwzględnione (a nie) w podanym czynszu. Czy wynajmujący chce, abyś płacił za swoje media? Telefon i dane? Usuwanie śniegu i lodu? Upewnij się, że jest to jasne i że zostało wyraźnie określone w umowie najmu aby później nie był pomyłek.

 

Możesz również polubić…