Coraz bliżej Gwiazdka!

Któż z nas nie uwielbia świąt Bożego Narodzenia? Specyficzny klimat, na około wszędzie światełka, jeśli dopisze pogoda, to lekko prószący śnieg. Ten najpiękniejszy okres w roku, rządzi się swoimi prawami, bo chyba nikt nie wyobraża sobie świąt bez choinki prawda? Tradycja sięgająca jeszcze czasów pogańskich, tak bardzo zakorzeniła się w naszej kulturze, że choinka, 12 tradycyjnych, wigilijnych potraw, kolędy oraz świąteczne prezenty, to punkty programu, dotyczące wigilii, każdego roku.
Wiele osób ma sztuczne choinki w swoich domach, które są już z nimi od lat i ciężko się z nimi rozstać. A może by tak na te świeta wprowadzić trochę zmian i postawić na żywe drzewko wigilijne?

Żywa zieleń rozjaśni twoją wigilię!

Tradycja drzewka wigilijnego sięga bardzo odległych czasów. Z opowieści dziadków wynika, że jeszcze sto lat temu, przyniesienie przez ojca rodziny, drzewka w dzień wigilii, było pięknym i bardzo mocno wyczekiwanym rytuałem. Rankiem, w dzień wigilii, ojciec rodziny wychodził do lasu, szukać odpowiedniej choinki. Bardzo często wybór padał na świerki. Później takową choinkę przystrajano różnymi ozdobami, zapalano na niej świeczki – tak, oczy was nie mylą. ŚWIECZKI! Dlatego też choinkę wieszano pod sufitem. Drzewo iglaste i ogień, były bardzo gorącym i emocjonującym połączeniem. Często dochodziło przez nie do pożarów. Na nasze szczęście dzisiaj światełka na naszych choinkach, są już tylko elektryczne, lub na baterie. Warto jedna wrócić do czasów naszych dziadków i postawić w tym roku na żywe drzewko świąteczne.
Bardzo dobrym wyborem będzie postawienie na świerka. Jest on często sprzedawaną choinką. Cena świerka, zależy oczywiście od wysokości oraz rozmiaru, ale najczęściej koszta takiej wyjątkowej choinki oscyluje w granicach około 100 złotych.
Plusem żywego drzewka, będzie to iż po wspólnie spędzonej wigilii, będzie można takie drzewko zasadzić w przydomowym ogródku, bądź na ogrodach działkowych, jeśli takowe posiadamy. Dzieci na pewno oniemieją z wrażenia, ponieważ żywa choinka, to zapach, zieleń, aromat żywicy oraz woń lasu, która wraz z drzewkiem wprowadza się do naszego domu. Łamanie się opłatkiem, jedzenie wigilijnych potraw, wręczanie sobie prezentów, będzie piękne i wyjątkowe, jak nigdy wcześniej. Dzięki żywej choince, ożywimy tradycje naszych przodków oraz pokażemy naszym dzieciom wartość przyrody, której w dzisiejszym świecie jest niestety coraz mniej. Dlatego postawmy w tym roku na naturę!

 

Może Ci się również spodoba