Od tego jak śpisz, zależy Twój sukces!

Ciężko pracujesz, a Twoje łóżko w sypialni nie spełnia swojej funkcji. Jest niewygodne i wstajesz rano gorzej zmęczony, niż jak się położyłeś wieczorem? To jest znany i powszechny problem. Wielu z nas nie wysypia się dobrze, z powodu złego łóżka i materaca. Więc, jaki materac wybrać by nasz kręgosłup odpoczął po całym dniu pracy?

Postaw na jakość.

Łóżko do mebel, w którym spędzamy drugą część doby. Czasem jest to 4 godziny, a czasem 10 godzin. Jeśli nie postawimy na odpowiedni materac, nie tylko ucierpi na tym nasz sen, ale i organizm. Dobrze dobrany materac nie powinien być ani za miękki, ani za twardy. Często spotykamy się z opinią, że im twardszy materac tym lepszy, niestety tak nie jest. Nie ma idealnie dobranego materaca do wszystkich osób, ponieważ każdy z nas ma inną budowę ciała. Często można spotkać się z rozgraniczeniem materacy na dwa, H1, H2 i H3. H1 jest to rozgraniczenie twardości do 80kg i powyżej, a mężczyzna ważący mniej niż 80kg powinien spać na materacu H3, zatem kobieta ważąca ponad 90kg powinna spać na materacu H2. Materac powinien odpowiednio podpierać kręgosłup aby on znajdował się w płaszczyźnie poziomej, dzięki temu leżenie powinno być rozluźniające i przyjemne. Kolejnym bardzo ważnym aspektem jest sposób spania, jeśli jesteś osobą śpiącą na boku, powinieneś zaopatrzyć się w nieco miększy materac, jeżeli śpisz na brzuchu bądź na plecach wybierz nieco twardszy. Pamiętajmy jednak o najważniejszym, aby wybrać prawidłowy materac musimy przede wszystkim pomyśleć o naszym schorzeniu kręgosłupa. Jeśli takowe schorzenia występują należy skonsultować zakup materaca z lekarzem ortopedą. On pomoże Ci dobrać odpowiednią twardość materaca.

Materace już wybrane, odpowiednio dostosowane do naszych potrzeb, ale co z łóżkiem? Teraz mamy w czym wybierać. W sklepach meblowych znanych firm, możemy znaleźć wiele różnych propozycji. Jeśli nasza sypialnia jest w stylu skandynawskim, czyli surowym i drewnianym, idealnie sprawdzi się rama do łóżka w kolorze jasnego drewna. Jeśli chcesz dodatkowo podkręcić efekt łóżka rodem ze skandynawskiej chatki, wybierz industrialne szafki nocne oraz skrzynię na pościel. Marzy Ci się sypialnia w eleganckim stylu, a łóżko powinno być duże i tapicerowane skórą? Takie łóżko też znajdziesz. I to w wielu wariantach kolorystycznych. Od czarnych po czerwone i białe. Świetną informacją jest to, że przy zakupie łóżka dostajemy gwarancję na 24 miesiące, dzięki czemu nasze nowe łóżko jest bezpieczne i my usatysfakcjonowani zakupem nowego mebla.

 

Może Ci się również spodoba