Jak prawidłowo rozmieścić sprzęt AGD?

W każdej kuchni znajduje się lodówka, zlewozmywak, kuchenka, piekarnik, zmywarka. Często dodatkowo pojawia się mikrofalówka, winiarka, szuflada grzewcza, zestaw do filtracji wody, system do segregacji odpadów. Najlepiej zacząć od stworzenia ogólnego planu kompozycji. Jak rozmieścić sprzęty kuchenne, aby zachować funkcjonalność pomieszczenia i nie zaburzyć efektu wizualnego? Podpowiadamy, jakie czynniki warto mieć na uwadze, gdy urządzasz swoją wymarzoną kuchnię!

Jak stworzyć ergonomiczne wnętrze w kuchni?

Zachowanie odpowiednich odległości pomiędzy poszczególnymi elementami wyposażenia to gwarancja wygody i komfortu użytkowników. Wielkość i lokalizację sprzętu należy tak dopasować do rozmiarów wnętrza, aby optymalnie wykorzystać jego możliwości. Aby odpowiednio zaplanować wnętrze, warto udać się do salonu z meblami kuchennymi, w którym pracują doświadczeni projektanci. Jego pracownicy pomogą w kompleksowej aranżacji kuchni, która obejmuje również rozstawienie sprzętu AGD. Możliwość obejrzenia i przetestowania urządzeń renomowanych marek oferuje m.in. największy showroom AGD Prestige w Szczecinie. Doradcy pomogą Ci w doborze sprzętu AGD do potrzeb oraz budżetu, zaproponują markę, kolorystykę oraz design urządzeń.

Jak rozmieścić sprzęt AGD w kuchni?

Zapewnienie ergonomii w kuchni polega na wykorzystaniu kształtu pomieszczenia w celu stworzenia komfortowego obszaru do przetwarzania i przechowywania produktów spożywczych. Najważniejsze sprzęty AGD w kuchni powinny znajdować się w tzw. trójkącie roboczym. Lodówka powinna znajdować się 120 cm od zlewozmywaka. Taka sama odległość powinna dzielić zlew i lodówkę od płyty grzewczej. Aby zobaczyć sprzęty prezentowane w pięknej ekspozycji, odwiedź showroom sprzętu AGD.

Popularne modele układu kuchni

Propozycje architektów wnętrz to kilka sprawdzonych układów kuchni. Prosty układ jednorzędowy nadaje się do wąskiej kuchni. Innym rozwiązaniem jest układ dwurzędowy składający się z dwóch rzędów szafek ustawionych naprzeciw siebie. Oprócz tego można postawić na układ w kształcie litery L, U lub G. Ostateczne ulokowanie mebli oraz sprzętów powinno sprawiać, by kuchnia była maksymalnie funkcjonalna, dzięki czemu przygotowywanie posiłków stanie się komfortowe i przyjemne. Samodzielnie ciężko jest w taki sposób rozplanować kuchnię, dlatego pomoc dobrego projektanta, który poradzi sobie z każdą przestrzenią,  okazuje się dobrym wyborem.

Może Ci się również spodoba