Mój jest ten kawałek podłogi!

Każdy, kto zaczyna dorosłe życie, ma wiele marzeń na przyszłość. Porządna, dobrze płatna praca, zagraniczna wycieczka w ciepłe kraje, Mustang GT, dzieci, kochający mąż, kochająca żona. Oczywiście każdy ma inne cele i inne marzenia, ale wydaje się, że jednego pragną wszyscy, równie mocno. Swoje cztery ściany, które dają niezależność i poczucie własnego miejsca na ziemi. Tego marzenia nie zastąpi nic innego. I tutaj zaczynają się dylematy. Kupić mieszkanie w bloku w mieście, czy może postawić przytulny dom, pod miastem. Kiedy wreszcie się już zdecydujemy, która opcja będzie dla nas odpowiednia, zderzamy się z twardą i bolesną ścianą rzeczywistości. Nie mamy wystarczająco pieniędzy.
Nie ma co się martwić, bo z takim problemem styka się 99% osób, które chcą kupić mieszkanie lub postawić dom. Jak zatem z tego wybrnąć?

Wybieraj mądrze.

Najlepszym wyjściem z tej przykrej sytuacji będzie kredyt. Nikt z nas nie ma wystarczającej ilości pieniędzy, żeby rozpocząć tak drogie przedsięwzięcie, jakim jest kupno mieszkania czy budowa domu. Dlatego właśnie jesteśmy zmuszeni zaciągnąć kredyt na dom lub kredyt na mieszkanie. Taki kredyt bierze się na długi okres czasu. Bardzo długi. Standardowo jest to od 25 do nawet 35 lat. Wiążemy się zobowiązaniem na długie lata i musimy być świadomi tego, że nikt i nic nie będzie nas w stanie zwolnić z tego zadłużenia.
Dlatego standardową procedurą przy tak dużym kredycie, jest sprawdzenie zdolności kredytowej kredytobiorcy. Specjaliści w banku, analizują nasze dochody i po szczegółowym sprawdzeniu naszych przychodów są w stanie powiedzieć nam jak duży kredyt mogą nam dać. I na jak długo. Panuje wśród ludzi błędne przekonanie, że jeśli ktoś stara się o kredyt, to musi pracować na umowę o pracę. To jest błąd, ponieważ jeżeli pracujemy na umowę o dzieło, to również możemy się starać o pożyczkę. Wszystko zależy od naszego stażu pracy, oraz od tego czy pracujemy dłużej w jednym miejscu. Kiedy wszystko jest już sprawdzone i dopięte na ostatni guzik, możemy przejść do kupna wymarzonego mieszkania, lub budowy domu. Zarówno jedno, jak i drugie ma swoje wady i zalety. Decydującym czynnikiem, będą tutaj wyłącznie nasze preferencje co do stylu życia. Choć częste są przypadki, kiedy ktoś kto całe swoje dotychczasowe życie mieszka w mieście i nagle postanawia przenieść się do domu na wieś. Czasami zmiana jest tym, co sprawia, że życie zaczyna nabierać kolorów.
Dlatego nie warto obawiać się kredytów, bo świat należy do odważnych!

 

Może Ci się również spodoba