Hala stalowa izolowana czy nieizolowana – jaką wybrać?

Konstrukcje ze stali to najczęściej wybierany wariant na hale magazynowe. To opcja nie tylko ekonomiczna, ale także dająca wiele możliwości modernizacji w przyszłości. Konstrukcje stalowe powstają również znacznie szybciej niż obiekty budowane w sposób tradycyjny i murowany. Jednak inwestorzy stają przed pewnym wyborem. Hala izolowana czy nieizolowana? Który wariant wybrać?

Czy hale stalowe to dobry wybór?

Hale stalowe są obecnie konstrukcjami wybieranymi najczęściej w różnych branżach. Przemawiają za tym nie tylko względy ekonomiczne, ale także wytrzymałość konstrukcji, odporność na działanie  różnych czynników, krótki termin realizacji budowy takiego obiektu i dowolność jego kształtu czy wymiaru. Hale wykonane ze stali bardzo łatwo jest również przebudować i dostosować do bieżących potrzeb, co bywa niezwykle istotne zwłaszcza w branżach zmieniających się dynamicznie. Profesjonalne konstrukcje stalowe izolowane, jak i nieizolowane wykonuje producent hal GLOB-STAL.

Hala izolowana – kiedy zdecydować się na taki obiekt?

Hale izolowane poza podstawową konstrukcją wyposażone są również w profesjonalną izolację cieplną. Pozwala zachować komfort termiczny w sytuacji, gdy na zewnątrz panuje mróz lub upał. Jednocześnie taka izolacja zabezpiecza blachę przed nadmiernym nagrzewaniem przez promienie słoneczne lub przed intensywnymi opadami deszczu. Hale stalowe izolowane dodatkowo posiadają zabezpieczenie dachu przed korozją. Taka opcja powoduje, że tego typu konstrukcje są jeszcze trwalsze. Budowa obiektu izolowanego trwa jednak nieco dłużej, ponieważ wymaga uzyskania kilku stosownych pozwoleń.

Hala izolowana to idealny wybór dla firm, które planują przechowywać w niej produkty wymagające specjalnych warunków takich jak zachowanie odpowiedniego komfortu termicznego. Dobrym przykładem jest tutaj np. przemysł farmaceutyczny lub spożywczy.

Kiedy hala nieizolowana to właściwy wybór?

Hale stalowe nieizolowane wyposażone są w dach pokryty blachą. Budowa takich obiektów trwa krócej, a przechowywane wewnątrz towary nie wymagają szczególnych zabezpieczeń ani warunków. Nie oznacza to jednak, że tego typu konstrukcje są mniej wytrzymałe lub podatne na uszkodzenia. Hale nieizolowane są jedynie podatne na nagrzewanie lub wychłodzenie w związku ze zmianami temperatury otoczenia.

Możesz również polubić…