Czy zabudowy z HPL mogą przyjmować dowolną kolorystykę?

Dawniej zabudowy w pomieszczeniach sanitarnych były zachowane w stonowanych barwach. Dominowały głównie jasne odcienie, najczęściej biały i kremowy. Obecnie takie kolory nadal cieszą się dużym zainteresowaniem, ale coraz częściej można spotkać odważniejsze zestawienia kolorystyczne. Jest to możliwe m.in. dzięki nowoczesnym materiałom stosowanym do produkcji zabudowy. Sprawdź, jakie możliwości dają płyty HPL.

Zastosowanie płyt HPL jest bardzo szerokie, jeśli chodzi o pomieszczenia sanitarne. Najczęściej są one wykorzystywane do produkcji kabin czy blatów, ale nie tylko. Powstałe z takich materiałów zabudowy okazują się bardzo wytrzymałe i odporne na różne uszkodzenia. Pracownik firmy Sanipol mówi o jeszcze jednej zalecie: Płyty HPL pozwalają na wiele możliwości kolorystycznych. Dzięki nim nie trzeba się ograniczać do bieli czy kremowych odcieni w pomieszczeniach sanitarnych. W związku z tym zabudowy prezentują się ciekawiej i możliwe jest tworzenie atrakcyjnych wnętrz.

W jakich kolorach mogą powstawać płyty HPL?

To, co zasługuje na uwagę w przypadku płyt HPL, to możliwość ich produkcji w dowolnych barwach. Zabudowy HPL mogą być tworzone niemalże we wszystkich kolorach. Dzieje się to za sprawą sposobu ich produkcji. Na odcień ma wpływ warstwa papieru, który topi się w przezroczystej masie termoutwardzalnych żywic syntetycznych. Sprawia to, że materiały wyróżniają się trwałymi, intensywnymi kolorami. Uzyskanie konkretnego odcienia zależy od indywidualnych potrzeb oraz preferencji. Producenci dostosowują je do oczekiwań klientów.

Do podstawowych barw kabin sanitarnych produkowanych z płyt HPL należą:

  • biały,
  • beżowy,
  • kremowy,
  • szary,
  • antracytowy.

Możliwe jest jednak również zamawianie zabudowy z tego materiału w innych kolorach. Do niestandardowych odcieni zaliczają się m.in. żółty, zielony, niebieski, czerwony czy  grafitowy. Uzyskanie ich jest jak najbardziej możliwe, ale nie praktykuje się tego byt często. Zazwyczaj takie zabudowy są wykorzystywane w specjalnych obiektach, np. przeznaczonych dla dzieci. Maluchy lubią przebywać w kolorowych pomieszczeniach, dlatego warto stosować różne odcienie płyt HPL. Co więcej, nie ma żadnych przeciwwskazań, by na zabudowie z tego materiału powstawały ciekawe wzory czy napisy. Takie zdobienia prezentują się ciekawie i przyciągają spojrzenie.

Może Ci się również spodoba