To na czym śpisz i czym się przykrywasz, ma duże znaczenie!

Zastanawiasz się nad zmianą kołdry, ale nie wiesz czym się przy tym kierować? Trudno jest się zdecydować na jedno rozwiązanie, bo jak jedna kołdra ma lepsze wypełnienie, to druga jest wykonana z lepszej jakości materiału. Więc jaką kołdrę dobrać do naszych potrzeb?

Wybór należy do Ciebie!

Najważniejszy aspekt wyboru przykrycia, to możliwości cieplne. Jest 7 rodzajów wypełnienia kołdry, które pomogą Ci w dokonaniu odpowiedniego wyboru. Pierwszym z wariantów jest puch- kołdra puchowa jest lekka i dobrze izoluje przed zimnem. W zależności od tego jakiej potrzebujemy, taką znajdziemy na rynku. Dostępne są całoroczne, zimowe i letnie. Jeśli chodzi o rodzaj puchu, wybierz puch gęsi. Są bardziej polecane i bezpieczniejsze dla alergików ponieważ nie przyciągają roztocza i kurzu. Drugą propozycją są pierze-jest to identyczne wypełnienie do puchowego, ale w tym wypadku ptasie pióra występują z pierzem. Jest to gorszy wybór od wersji puchowej, ponieważ gorzej izolują ciepło. Trzecią opcją jest wersja wełniana- jest produkowana z wełny owczej, dzięki temu idealnie utrzymuje ciepło i na zimne grudniowe noce będzie jak znalazł. Czwartym wariantem jest kołdra jedwabna- kołdra z wypełnieniem z jedwabiu nie uczula i nie przyciąga roztoczy. Jest to towar luksusowy ze względu na rodzaj tkaniny z jakiej kołdra jest wykonana. Jest idealnym rozwiązaniem dla alergików. Piątym wyborem może stać się kołdra w włókien poliestrowych- jest to najbardziej powszechny sposób wypełnienia stosowany w kołdrach i poduszkach. Jednak warto nadmienić, że włókna poliestrowe nie zapewnia takiego ciepła jak wełniane, czy puchowe. Szóstą i siódmą propozycją są wersje z wypełnieniem bambusowym i silikonowym. Zyskały one ostatnimi czasy na popularności, ze względu na dobrą izolację ciepła oraz odporność na odkształcenia.

O wyborze kołdry decydują często warunki jakie panują w naszej sypialni. W zależności od tego jaka temperatura się w niej utrzymuje, możemy dobrać idealną kołdrę na lato i na zimę. W dużej mierze, to na jaką kołdrę się zdecydujemy latem zależy od tkaniny z jakiej jest zrobiona. Odpowiednio dobrany materiał odpowiednio schłodzi nas w upalne dni, albo ogrzeje w zimowe noce. Jeśli szukasz lekkiej kołdry na lato wybierz kołdrę bambusową, latem zapewni doskonałą wentylację, a zimą będzie idealnie utrzymywać ciepło. Jeżeli szukasz czegoś ciepłego i grubego na zimę, ponieważ należysz do osób ciepłolubnych wybierz kołdrę puchową lub wełnianą. Kołdra puchowa dzięki swojej miękkiej strukturze i cieple, otuli Cię i sprawi, że będziesz czuć się komfortowo w te zimowe noce.

 

Może Ci się również spodoba