Ekologia dla domu

Dom i ekologia cz te pojęcia mogą iść ze sobą w parze? Przecież mieszkając na co dzień w domu i mają mnóstwo obowiązków każdego dnia zapominamy żeby krótko zapalać światło, zakręcać krany czy sortować wszystkie rodzaje odpadów. Nawet najbardziej skrupulatnej osobie może zdążyć się pomyłka lub chwila zapomnienia. Pamiętajmy jednak że jeśli nie spróbujemy ie dowiemy się czy podołamy tej misji a jak wiadomo: najtrudniejszy pierwszy krok!

Pstryknij „off”

Oszczędzanie energii jest jedną z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić, aby zmniejszyć swój ślad węglowy. Pozostawienie urządzeń elektrycznych w stanie gotowości niepotrzebnie zużywa energię – naciśnij wyłącznik, a zobaczysz ogromne oszczędzania, szczególnie w rachunkach za energię!

Nie marnuj jedzenia

Nie marnuj niczego co może służyć jako pożywienie. Czy wiesz, że co roku marnuje się w samej Wielkiej Brytanii 7, 3 miliona ton żywności? To nie tylko ogromne marnotrawstwo żywności i pieniędzy, ale także zwiększona ilość CO2 wytwarzanego na wysypiskach śmieci.

Rób kompost

Jeśli pozwoliłeś, aby twoje jedzenie trochę za daleko przekroczyło swój „najlepszy czas” czyli termin ważności, możesz raczej je kompostować, niż wkładać do kosza. Pomoże to nie tylko stworzyć naturalny nawóz i utrzymać ogród w zieleni, ale także zmniejszy ilość odpadów trafiających na wysypisko śmieci – a ponieważ nie rozpadnie się beztlenowo, nie będzie gromadzić się metan.

Przede wszystkim recycling

Jeśli myślisz o przejściu na bardziej ekologiczny styl życia, to zdecydowanie możesz zacząć zmianę na lepsze od recyklingu. Ale czy mógłbyś poprawić swoją zdolność do recyklingu? Możesz poddać recyklingowi prawie wszystko, od akumulatorów po papier i samochody. Zanim cokolwiek wyrzucisz, poświęć chwilę, aby dowiedzieć się, czy zamiast tego możesz go poddać recyklingowi i wykorzystać powtórnie do czegoś.

Używaj żarówek LED

Żarówki LED działają nie tylko dłużej niż zwykłe żarówki, ale są też znacznie bardziej wydajne! Oznacza to, że zużyjesz mniej energii i będziesz musiał rzadziej wymieniać żarówki – wszyscy wygrywają. Co więcej, są one dostępne w szerokim zakresie jasności i wzorów, dzięki czemu możesz naprawdę dostosować oświetlenie do swoich potrzeb lub do pomieszczenia.

Sprzątaj z głową

Dom to często miejsce gdzie można zrobić wiele dla środowiska używając produktów ekologicznych.. Co ma ekologia do sprzątania? Wiele środków czyszczących zawiera wiele szkodliwych chemikaliów, których tworzenie i utylizacja nie jest przyjazna dla środowiska. W rzeczywistości wielokrotne narażenie na działanie tych środków czyszczących może mieć wpływ na zdrowie i środowisko. “Zielone” środki czyszczące wykorzystują bardziej naturalne i organiczne metody czyszczenia, które są znacznie mniej szkodliwe.

 

Może Ci się również spodoba