Domowa instalacja kanalizacyjna
Każdy dom, blok czy urząd produkuje ścieki, które trzeba odprowadzać. Dlatego niezwykle potrzebny jest montaż kanalizacji, która odpowiedzialna jest za odwodnienie oraz odprowadzanie wszelkich nieczystości. Istnieje kilka rodzajów rur i koryt, które montowane są w zależności od lokalizacji oraz przeznaczenia.
Rodzaje kanalizacji.
– kanalizacja sanitarna – odpowiada za odprowadzanie ścieków sanitarnych z domu do miejskiej sieci kanalizacyjnej lub przydomowego szamba.
– kanalizacja burzowa/deszczowa – odpowiada za spływ ścieków opadowych lub roztopowych z miejsc takich jak drogi, podjazd czy dach; składa się z sieci kanałów i rurociągów to rzek lub jezior.
– kanalizacja ogólnospławna – jest połączeniem kanalizacji burzowej oraz sanitarnej; jest odpowiedzialna za odprowadzanie wszystkich ścieków z okolic tzw. zlewni ściekowej.
– kanalizacja wewnętrzna i zewnętrzna – instalowana w domu lub poza nim.
Instalacja kanalizacyjna w domu.
– grawitacyjna – spływ ścieków odbywa się pod wpływem ich ciężaru. Składa się ona z podłączeń kanalizacyjnych, podejść, przewodów spustowych, poziomych przewodów odpływowych oraz syfonów, rewizji oraz wywiewek wentylacyjnych i wpustów podłogowych.
Do instalacji kanalizacji najczęściej używa się rur z tworzyw sztucznych, a izolacje wykonuje się z wełny mineralnej. W celu redukcji hałasów z instalacji kanalizacyjnej, zalecane jest używanie otulin dźwiękochłonnych.
– ciśnieniowa – spływ ścieków odbywa się pod wpływem ciśnienia, jednak bardzo rzadko się go stosuje. Zobacz na www.block.com.pl .
Kanalizację instaluje się w domach, blokach czy różnych instytucjach typu banki, muzea czy domy kultury itp. W zależności od metrażu i punktów odbiorczych, koszty realizacji danej kanalizacji są bardzo zróżnicowane, ze względu także na rodzaj użytych materiałów. W przypadku problemów z nieszczelną rurą kanalizacyjną, należy zamontować wodoodporną kamerę inspekcyjna, dzięki której możliwy jest podgląd stanu rur na komputerze lub smartfonie.
Najnowsze komentarze