Spraw, by Twoja kuchnia była centrum domu!

Kuchnia to miejsce, w którym spędzamy średnio najwięcej czasu w ciągu dnia. Tam przygotowujemy posiłki, jemy wspólne śniadania i często siedząc przy kuchennym stole rozmawiamy i dzielimy się przeżyciami z całego dnia. Ale gdy nasza kuchnia jest już zużyta i wymaga remontu, siedzenie w niej nie jest relaksem, a przymusem. Jak zmienić wygląd starej kuchni na nową małym kosztem?

Żeby zacząć remont, musimy sporządzić wstępny kosztorys i zarys naszych robót. Przede wszystkim zacznijmy od tego, czy chcemy prowadzić generalny remont pomieszczenia, czy tylko zmienić np. meble i sprzęt na nowy. Jeśli planujemy konkretną przebudowę kuchni z wymianą kafelków i podłogi, musimy przygotować się na wynajęcie profesjonalnej ekipy budowlanej, ponieważ kuchnia to specyficzne miejsce do remontu z wielu powodów. Zazwyczaj nieprzewidziane sytuacje i wydatki mogą dać nam się we znaki jeśli chodzi o finanse. Jeżeli jednak decydujemy się tylko na odświeżenie wyglądu mebli kuchennych oraz wnętrza. Sprawa jest nieco prostsza.

Co, gdzie i jak?

Na polskim rynku możemy spotkać się z wieloma wariantami cenowymi dotyczącymi mebli i zabudowy kuchennej. Tak naprawdę meble kuchenne możemy kupić już za 500zł. Jeśli jesteśmy bardziej wymagający i stawiamy na funkcjonalność i wygląd, tym bardziej będziemy mieć w czym wybierać. Im więcej pieniędzy przeznaczymy na meble, tym bardziej atrakcyjne oferty czekają na nas w sklepach meblowych. Oczywiście ceny mebli kuchennych zależą od surowca z jakiego zostały wykonane i od ilości jaką ich będziemy potrzebować. Wiadomo, że im więcej mebli tym więcej pieniędzy na nie wydamy. Ważnym aspektem w wyborze mebli jest również odpowiedni dobór blatu kuchennego. Ważne jest by był on funkcjonalny i żeby szybko się nie zużył. Hitem pośród blatów są teraz blaty drewniane. Surowe, skandynawskie wykończenia wnętrz kuchennych są najbardziej w modzie. Gdy jednak jesteśmy zwolennikami elegancji i klasy, dobrym wyborem będą meble kuchenne na wysoki połysk z marmurowymi blatami. Jest to klasa sama w sobie. Kuchnia wtedy przykuwa uwagę prostotą i elegancką formą. Jeśli meble i blat będą już wybrane, warto pomyśleć o pasującym do wnętrza stole i parze krzeseł. W sklepach meblowych, aż roi się od pięknych stołów w różnej formie oraz od ekstrawaganckich krzeseł. Pamiętaj jednak, że aby wybrać idealne meble do kuchni należy zastanowić się nad wykończeniem ścian i podłogi. Kluczem do idealnej kuchni, jest harmonia i estetyka wyrazu. Jeśli przemyślimy wszystkie kwestie, z pewnością będziemy cieszyć się piękną aranżacją naszego nowego wnętrza, a każde rozmowy będą odbywały się przy kuchennym stole lub wyspie.

Może Ci się również spodoba