Wybierz kredyt dla siebie

Uzyskanie kredytu hipotecznego jest jak zakup pary spodni: jeden rozmiar nie pasuje do wszystkich. Powinieneś dobrze rozejrzeć się, aby znaleźć idealne dopasowanie za odpowiednią cenę.
Jeśli chodzi o wybór kredytu hipotecznego, musisz wziąć pod uwagę swoją sytuację finansową i dostępne opcje. Po określeniu rodzaju pożyczki możesz porównać pożyczkodawców i oferty. Rozumiejąc swoje potrzeby i podstawową terminologię pożyczek, będziesz w stanie podjąć lepszą decyzję dotyczącą ofert pożyczek.

Oceń swoją sytuację

Przed rozważeniem opcji pożyczki oceń swoją sytuację i swoje potrzeby. Pomoże Ci to wybrać pożyczkę, która pasuje do twoich wyjątkowych okoliczności. Oto niektóre z najważniejszych czynników, które prawdopodobnie wpłyną na twoje opcje finansowania:

Potencjalny koszt domu
Twoje spłaty kredytu hipotecznego będą w dużej mierze zależeć od kosztu domu, który może się różnić w zależności od tego, gdzie chcesz kupić i jakiego miejsca szukasz.

Twoja historia kredytowa i zalicza
Mogą one wpływać na opcje pożyczki. Osoby o wysokiej zdolności kredytowej są na ogół w stanie uzyskać kredyty hipoteczne o niższych stopach procentowych. Podobnie, większa przedpłata może pomóc ci zapłacić mniej odsetek ogółem.

Rozważ opcje pożyczki

Teraz, gdy oceniasz swoją osobistą sytuację, możesz spojrzeć na różne pożyczki. Porównując opcje pożyczki, należy wziąć pod uwagę trzy główne czynniki: termin, rodzaj stopy procentowej i rodzaj pożyczki.
Zazwyczaj nabywcy domów otrzymują 15-letni lub 30-letni kredyt hipoteczny, chociaż mogą być dostępne inne warunki. Termin określa, jak długo trzeba spłacać pożyczkę. W przypadku 30-letniej hipoteki na ogół będziesz mieć niższą miesięczną ratę w porównaniu do 15-letniej hipoteki, ale zapłacisz więcej odsetek w całym okresie kredytowania.

Porównaj pożyczkodawców i prognozy

Po dokonaniu oceny potrzeb w zakresie kredytów hipotecznych i ustaleniu rodzaju pożyczki, której szukasz, zacznij lustrować pożyczkodawców. Możesz poprosić znajomych i rodzinę o rekomendacje, a następnie zajrzyj na rynki internetowe, które pomogą Ci porównać stopy procentowe i pożyczkodawców.
Otrzymywanie wielu ofert może dać ci siłę negocjacyjną i pomóc ci zrozumieć opcje.

Zrozumieć koszty kredytu i opłaty

Wybór kredytu hipotecznego łączy się też z miesięczną kwotą płatności, która może zależeć od stopy procentowej i mieszanki punktów.

Punkty to opłaty, które można zapłacić z góry, aby zmniejszyć spłatę odsetek w trakcie pożyczki. Ogólnie rzecz biorąc, nabywcy domów, którzy planują pozostać w domu przez długi czas, mogą rozważyć zakup punktów z góry, ponieważ w trakcie pożyczki będą mieli niższe ogólne płatności.

 

Może Ci się również spodoba