Podstawowe menu

Co jeść by czuć się lepiej? Warto sięgnąć po dietę, a raczej nowy styl życia. Zapewnić sobie komfort oraz wstając rano lepsze samopoczucie.
Z pomocą przychodzi wiele modyfikacji, jednak co wybrać?

Dieta Dash przykładowy jadłospis

Od czego zacząć? Po pierwsze by zrzucić zbędne kilogramy nasze zapotrzebowanie kaloryczne należy zmniejszyć do 1000kcal. Produkty pełnoziarniste należy spożywać 6-8 porcji dziennie, owoce i warzywa to 4-5 porcji na dobę, chody nabiał 2-3 porcji, chude mięso 2-3 porcje dziennie, tłuszcze, głównie roślinne – 2 porcje. Orzechy i nasiona należy jadać z umiarem, 4-5 razy na tydzień. Dla łasuchów także się coś znajdzie. Dozwolone jest spożycie 5 porcji słodyczy w tygodniu, autor diety zaleca gorzką czekoladę i miód. Czy jesteś gotowy na podjęcie wyzwania? Nie jest to skomplikowane, liczy się samozaparcie i chęć walki.
Wiele diet wymusza na nas ograniczenie różnych produktów i próbę do normalnego życia po pewnym okresie, jednak dieta DASH to nie tylko dieta, to nowy, zdrowszy styl życia. Zapomnisz o ograniczeniach, zakazach, nakazach. Po prostu z rozsądkiem przyjrzyj się kilku zasadom, które ułatwią Ci życie.

Może Ci się również spodoba