Po czym poznać oczyszczalnię ścieków dobrą jakościowo?

O tym, że warto zainwestować w przydomową oczyszczalnię, przekonało się już wielu właścicieli posesji. Aby jednak móc z niej korzystać i nie przejmować się nagłymi awariami lub niewystarczająco wydajnym systemem, trzeba wybrać produkty wyróżniające się wysoką jakością. Po czym można rozpoznać taką oczyszczalnię ścieków? Na co zwracać szczególną uwagę podczas zakupów?

Z czego powinna być zbudowana oczyszczalnia ścieków? 

Z uwagi na zadania, do których jest przeznaczona przydomowa oczyszczalnia oraz fakt, że musi być szczelna, kluczowe jest to, z czego jest zbudowana. Jednym z ważniejszych elementów konstrukcji jest osadnik gnilny, czyli miejsce, do którego trafiają wszystkie ścieki produkowane przez domowników. Jego zadaniem jest retencja nierównomiernie doprowadzanych do oczyszczalni biologicznej czy ekologicznej ścieków. Nie ma możliwości, aby znajdujące się w nim nieczystości wydostały się poza zbiornik.

Właśnie dlatego najlepiej sprawdzają się osadniki wykonane z twardego i wytrzymałego kompozytu poliestrowo-szklanego. Mogą bowiem pracować na wszystkich gruntach, co jest dobrą informacją dla osób posiadających dom na terenach niespoistych. Aby instalacja była sprawna, osadnik musi mieć też odpowiednią wielkość. Do wykonania obliczeń będzie potrzebna wiedza dotycząca liczby osób zamieszkujących dom oraz ilość generowanych nieczystości na dobę.

Czym jeszcze wyróżnia się dobra oczyszczalnia ścieków? 

Poszukując dobrej jakościowo oczyszczalni ścieków, trzeba też zwrócić uwagę na jej rodzaj. Dużą popularnością cieszą się na przykład oczyszczalnie drenażowe, jednak należy podkreślić, że mogą być stosowane wyłącznie w przypadku gruntów piaszczystych i gliniasto-piaszczystych. O to. W jaką instalację lepiej zainwestować w przypadku innych terenów, zapytaliśmy specjalistę z firmy zajmującej się montażem ekologicznych oczyszczalni ścieków w Krośnie, który wyjaśnił:

– Naszym klientom polecamy przede wszystkim oczyszczalnie biologiczne. Są wyposażone w prosty mechanizm, który polega na tlenowej i beztlenowej redukcji zawiesin i umożliwia wygodne odprowadzanie ich do wód powierzchniowych oraz gruntu. Wspomniana instalacja doskonale się sprawdzi na różnego rodzaju gruntach, więc zwykle okazuje się najlepszym rozwiązaniem.

Możesz również polubić…