Jak dbać o bramy przesuwne?

Brama wjazdowa to nieodzowny element ogrodzenia każdego domu czy budynku użyteczności publicznej. Brama wraz z ogrodzeniem stanowią nie tylko element zabezpieczający posesji, ale też bez wątpienia pełnią funkcję estetyczną. W ofercie producentów bram znajdziemy zarówno modele tradycyjne (uchylne), jak i wygodne w obsłudze bramy przesuwne. Jak dbać o te drugie? O czym pamiętać, eksploatując bramę przesuwną? Podpowiadamy!

Brama jako niezbędny element ogrodzenia

Aranżacja domu, a także przestrzeni wokół niego, wymaga od inwestora podjęcia wielu istotnych decyzji, które wpłyną między innymi na komfort i bezpieczeństwo domowników. Jedną z decyzji, które podejmujemy na etapie inwestycji, jest wybór ogrodzenia. Idealne ogrodzenie powinno wyróżniać się wysoką solidnością i trwałością – tak, by zapewnić domownikom komfort i bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Jednym z najważniejszych elementów ogrodzenia – poza furtką, jest brama wjazdowa. Mocna i solidna brama wykonana z wysokiej jakości, trwałych materiałów stanowi doskonałe zabezpieczenie posesji przed wtargnięciem niepowołanych osób.

W ofercie producentów bram i ogrodzeń, takich jak na przykład firma Szymura z Imielina, znajdziemy zarówno klasyczne bramy rozwierane, jak i wygodne w obsłudze bramy przesuwne. Wyposażenie bramy przesuwnej w odpowiednio dopasowany napęd, pozwoli zwiększyć wygodę jej obsługi – chcąc otworzyć bramę automatyczną, nie musimy nawet wychodzić z auta. Warto także zwrócić uwagę na to, że montaż automatyki zwiększa ponadto poziom bezpieczeństwa – odtąd wyłącznie osoba dysponująca pilotem może dostać się na teren posesji.

Eksploatacja bramy przesuwnej – o czym warto pamiętać?

Brama przesuwna to wygodne rozwiązanie, by jednak mogła służyć nam bezawaryjnie przez lata, należy odpowiednio o nią dbać. Eksploatując bramę przesuwną, warto pamiętać w szczególności o corocznej konserwacji elementów bramy po zimie. Szczególną uwagę warto zwrócić na szynę jezdną, po której porusza się skrzydło bramy. Szyna musi być wolna od wszelkich zanieczyszczeń. Również w zimie warto pamiętać o regularnym odśnieżaniu przestrzeni wokół bramy, tak, by nie dopuścić do zasypania szyny śniegiem. Poważniejsze naprawy – w tym regulację bramy, a także czynności dotyczące pracy automatyki, warto zlecić specjalistom.

Może Ci się również spodoba