Łazienka w dobrym stylu

Myślę, że wszyscy możemy się zgodzić, że łazienka może stanowić dla laika poważne wyzwanie związane z „dekorowaniem”. Zazwyczaj jest to tak mała przestrzeń zaprojektowana głównie do celów użytkowych. Chociaż istnieje wiele dużych i przestronnych, salonowych łazienek (i dobrze dla Ciebie, jeśli je masz!), nie są one normą. Ogólnie rzecz biorąc, łazienki muszą spełniać wiele funkcji na dość niewielkiej powierzchni.

Upiększyć ale nie przesadzić

Dekorowanie łazienki jest bardzo ważne. Jest to przestrzeń, z której korzysta wiele osób, więc powinna być przyjemna i dobrze zaprojektowana. Ale „dekorowanie” może czasami wydawać się załadowanym słowem. W swojej użytecznej roli łazienka wymaga nietradycyjnych form dekoracji. W rzeczywistości często udane łazienki są mniej udekorowane i bardziej zaprojektowane. W tym artykule przyjrzymy się kilku sposobom udekorowania łazienki bez bałaganu.
W przypadku kombinacji wanna / prysznic, która jest powszechna w domach rodzinnych, skorzystaj z okazji stylistycznej, jaką zapewnia zasłona prysznicowa. Kolor i / lub wzór zasłony prysznicowej zrobią dużą różnicę w ogólnym odczuciu łazienki. Elegancki? Zabawny? Uwzględnij to przy wyborze zasłony prysznicowej.
W najbardziej udanych łazienkach jest kilka drobiazgów w imię „dekoracji”. Jednak w niektórych narożnikach łazienki można skorzystać z miękkiego akcentu – na przykład rośliny lub zdjęcia czy czegoś sezonowego.

Detale są kluczem do sukcesu

Sprzęt jest kluczowym elementem stylu łazienki. Niezależnie od tego, czy wybierzesz coś z nowoczesnymi liniami, czy coś bardziej ozdobnego, wybierz coś, co pasuje do wystroju Twojej łazienki. W małych pomieszczeniach często te detale najlepiej pasują do stylu.

Rozważne wypełnienie przestrzeni

Jedną ze strategii utrzymania łazienki bez bałaganu jest zapewnienie odpowiednich półek. Można przestrzeń za drzwiami łazienki wypełnić półkami; ponieważ nie ma sensu instalować drzwi przed półkami, same drzwi do łazienki służą jako drzwi przed półkami, gdy pokój jest otwarty.

Tanio a bogato

Niemal każda ekskluzywna łazienka, jest wyposażona w jakieś siedzenia – czy to prosty stołek ogrodowy, pikowana otomana, czy bogato rzeźbiony fotel. Akcent nie tylko wygląda drogo, ale także wydaje się wspaniały. Po co pedicure na desce sedesowej, skoro można to zrobić na własnym tronie? Często widzimy słoiki wypełnione bawełnianymi kulkami w najlepiej wyposażonych łazienkach. Tradycyjny wygląd nie jest dla wszystkich, a niektórzy z nas lubią by kosmetyki były bardziej ukryte. Ale jedną z najbardziej wypróbowanych i najbardziej praktycznych sztuczek dla uzyskania wysokiej estetyki przestrzeni jest ograniczenie szans i celów. Przechowuj mydło w naczyniu zamiast na zlewie, przechowuj szczoteczkę do zębów w pięknym kubku lub trzymaj waciki w kochanym pudełku. Zaufaj nam – dzięki temu natychmiast uporządkujesz swoją przestrzeń.

Może Ci się również spodoba