Śpij niczym Cesarz.

Żyjemy w czasach, kiedy musimy wciąż gonić za pieniądzem i wykonywać swoje obowiązki na czas, częstym zjawiskiem wśród ludzi jest to, że nie mamy czasu nawet na sen. Badania pokazują, że im mniej śpimy i wypoczywamy tym mniej efektywna jest nasza praca i, tym mniej satysfakcjonujące wyniki osiągamy. Zatem, co zrobić by wypoczywać dłużej i spać lepiej niż dotychczas?

Zacznij w końcu się wysypiać!

Pierwszym krokiem do dobrego wypoczynku i snu jest, dobór odpowiedniego łóżka, materaca i pościeli. By spało nam się dobrze i wygodnie należy zadbać o fundamenty. Jeśli nasze łóżko jest twarde i niewygodne, albo za miękkie i nasz kręgosłup cierpi przy każdym przekręcaniu się na bok. Należy pomyśleć o zmianie. Ważnym aspektem dobrego snu jest również nasza pościel i prześcieradło, na którym śpimy. Rynek zalewa nas różnego rodzaju produktami, często są to najtańsze prześcieradła frotte. Szybko się zużywają i są nieprzyjemne w dotyku. Poza tym ta tkanina nie jest najlepsza na lato. Ale plusem frotte jest to, że idealnie chłonie wilgoć, więc idealnie nada się dla osób, które mocno się pocą. Kolejną propozycją jest bawełna, zdecydowanie jest to najpopularniejszy materiał z jakiego się robi prześcieradła. Musisz jednak pamiętać, że na rynku jest wiele bawełnianych prześcieradeł nie nadających się do długotrwałego użytku, ponieważ szybko się rwie i pruje. Jedną z idealnych propozycji prześcieradła na lato jest, prześcieradło satynowe. Jest to miły w dotyku lśniący materiał, jednak nie wszystkim podoba się ten efekt. Ale zdecydowanie najlepszym wyborem spośród tych wszystkich rodzajów tkanin jest prześcieradło jedwabne. Jego koszt jest wysoki, ale w porównaniu ceny do jakości wygrywa 100%. Jedwab to przepiękny, szlachetny materiał. Dlatego też jest on drogi. Wielokrotnie użytkowany materiał i prany w odpowiedniej temperaturze nie ulegnie zniszczeniu czy porwaniu się. Więc pieniądze, które zainwestujemy w prześcieradło będą bardzo dobrze wykorzystane i ulokowane.

Mając dobre łóżko z materacem i pościel pomyśl również o odpowiedniej poduszce do spania. Idealną jest taka, która zapewnia idealne podparcie dla głowy i szyi. Zwróć również uwagę na jej elastyczność i twardość. Nie powinna być za twarda, ani za miękka. Jeśli jednak cierpisz na schorzenia kręgosłupa szyjnego, warto jest poradzić się lekarza ortopedy odnośnie poduszki leczniczej. Dobrze wykonana i spełniająca swoje funkcje poduszka może zdziałać cuda. Zatem, odpoczywaj i pamiętaj o śnie, bo bez snu nie ma prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.

 

Może Ci się również spodoba