Gdzie sprawdzają się siłowniki łańcuchowe?
Solidna konstrukcja i odporność na korozję sprawiają, że siłowniki łańcuchowe doskonale sprawdzają się w miejscach, gdzie panują szczególnie wymagające warunki. Można z powodzeniem stosować je w obiektach użyteczności publicznej, takich jak budynki dworców czy hale sportowe, gdzie elementy wyposażenia narażone są na uszkodzenia mechaniczne. Siłowniki łańcuchowe to też doskonały wybór do obiektów wymagających częstego wietrzenia. Dzięki zastosowaniu automatycznego sterowania zapewnią optymalną wentylację pomieszczeń bez konieczności ręcznego otwierania okien, sprawdzą się zatem wszędzie tam, gdzie okna są położone na dużych wysokościach.
Siłowniki mogą posłużyć do zapewnienia optymalnej wentylacji pomieszczeń, ale również stanowić element ochrony przeciwpożarowej, gdy zamontuje się je w systemach oddymiania, np. klapach dymowych. Wykorzystywane są w obiektach użytkowych, a coraz częściej również w domach prywatnych, jako elementy systemów Smart Home. Aby siłownik łańcuchowy działał prawidłowo, powinien spełniać wszelkie wymagania techniczne określone w polskich i unijnych normach. Jeśli ma być zastosowany w systemie ochrony przeciwpożarowej, musi też zostać opatrzony odpowiednimi certyfikatami.
Do jakich okien można zamontować siłowniki łańcuchowe?
Siłowniki łańcuchowe występują w zróżnicowanych wariantach, dzięki czemu można dopasować je do okien wykonanych z PCV, aluminium czy drewna. Jak tłumaczą eksperci dystrybutora okuć budowlanych Akces, takie siłowniki można montować na ościeżnicy lub wewnątrz niej, a także na ramie okiennej. Siłowniki łańcuchowe dostępne są w kompaktowych wersjach, co umożliwia ich ukryty montaż w profilu okiennym. Dzięki temu pozostają niewidoczne i mogą być z powodzeniem stosowane w elegancko urządzonych pomieszczeniach. Producenci oferują również warianty siłowników przeznaczone do okien o dużej masie i powierzchni. Można montować je zarówno przy wstawianiu nowych okien, jak i do tych już istniejących.
Najnowsze komentarze