Od marzenia, do kuchennej rzeczywistości.

Meble kuchenne to inwestycja na lata, nie często zdarza nam się wymieniać meble co roku. Właśnie dlatego powinniśmy dokładnie przemyśleć w jakie meble zainwestować nasze oszczędności. Zapewne zastanawiasz się teraz na jaki typ mebli postawić i jaki będzie ich finalny koszt. Prawda jest taka, że prócz kosztów nie ogranicza nas zupełnie nic w doborze mebli kuchennych, chyba że jest to mała przestrzeń. Wtedy powinniśmy postawić na kuchnie na wymiar.

Meble kuchenne na wymiar to coraz częstszy wybór. Często nasze kuchnie są niewymiarowe, a meble idealnie dostosowane do wymiarów naszej kuchni często są kluczem do funkcjonalności i praktycznych aspektów tego pomieszczenia. Jakie powinny być idealne meble kuchenne na wymiar? Na pewno, powinny spełniać swoją rolę, czyli służyć do przechowywania wszystkich kuchennych sprzętów i naczyń. Jeśli chodzi o estetykę, można tu wiele o tym rozmawiać. Dla jednych ideałem kuchni są meble o ciężkich drewnianych frontach, a inni cenią sobie prostotę i elegancję.

Kuchnia pełna niespodzianek!

Jeśli chcemy urządzić naszą kuchnię na wymiar w nowoczesnym stylu, ostatnim krzykiem mody są szafki bezuchwytowe. Otwiera się je po naciśnięciu na krawędź, która po dotknięciu powoduje „ klik” i szafka się sama otwiera. Jest to świetny patent i bajer do nowoczesnego domu. Wtedy fronty szafek powinniśmy zachować w gładkiej i prostej formie, jeśli lubimy połysk szafek możemy w tym wypadku go zastosować. Szafki tego typu idealnie prezentują się na tle szkła, metalu bądź ozdobnego kamienia. Surowość mebli i dominująca ściana tworzą ze sobą idealną harmonię.

Jeżeli urządzasz dom po kosztach, ale chcesz żeby każde pomieszczenie wyglądało ładnie, warto pomyśleć o prostych drewnianych frontach mebli na wymiar. Surowe drewno i proste uchwyty szafek idealnie będą ze sobą współgrać. Całość będzie ciekawie komponować się z drewnianym prostym blatem.

Jednak by stworzyć idealną kuchnie na wymiar, musimy pomyśleć przede wszystkim o dobrym fachowcu. Odpowiedni stolarz po rozmowie dobrze dostosuje ofertę do waszych wymagań i pomoże wam dobrać przydatne opcje oraz funkcje szafek. Trzeba zwrócić uwagę na to, w którą stronę mają się otwierać, jak mają się wysuwać i czy ta forma, którą wybraliście będzie funkcjonalna. Do was należy również dobór koloru mebli i uchwytów. Dobrze skomponowana i przemyślana całość może stworzyć oryginalną i zapierającą dech w piersiach kuchnie, a wasz dom nabierze wtedy wyrazu i charakteru.
Wykańczając kuchnię pomyśl również o dodatkach. Zazwyczaj małe szczegóły zmieniają najwięcej. Hitem ostatnich miesięcy są filiżanki i kubki z przeźroczystego szkła. Ciepła kawa o poranku w pięknej kuchni i filiżance jest najmilszym powitaniem dnia.

Może Ci się również spodoba