Domowe spa na oczyszczenie myśli i ciała

Nie musisz korzystać z drogiego spa, aby się zrelaksować i osiągnąć chwilową rozkosz. Możesz cieszyć się taką samą luksusową kąpielą we własnym domu i na własnych warunkach, nie wydając fortuny ani nie udając się w inne miejsce publiczne, aby ją zdobyć.

Zabiegi przed kąpielą

Zanim wskoczysz do wanny, musisz zrobić kilka rzeczy, które zoptymalizują twoje wrażenia. Na początek zapewnij swojej wannie dokładne czyszczenie. Wiem, że chcesz przejść do części relaksacyjnej, ale nie poczujesz się tak zrelaksowany, jeśli zobaczysz jakiś dziwny gunk unoszący się w wodzie podczas kąpieli.
Szybki peeling z odrobiną cytrusów i soli powinien odświeżyć wannę, ale jeśli minęło trochę czasu od ostatniego głębokiego czyszczenia, większość naturalnych lub kupionych w sklepie środków czyszczących może nie wystarczyć. Środek czyszczący do piekarnika może sprawić, że twoja stara ceramiczna wanna będzie wyglądać jak nowa, a wiertarka może znacznie ułatwić faktyczny proces szorowania. Wanna jest najważniejszą rzeczą do czyszczenia, ale nie jest złym pomysłem, aby wyczyścić całą łazienkę. W końcu próbujesz stworzyć relaksujące otoczenie, a to jest o wiele łatwiejsze, jeśli wszystko jest nieskazitelne.

„Tylko” kąpiel czy „aż” kąpiel

Wykorzystując swoją wannę również możesz zrelaksować się po ciężkim dniu, gdy jesteś przepracowany lub po prostu obolały po zbyt ciężkim tańcu na festiwalu muzycznym. Wtedy wyłącz telefon, wyłącz negatywne myśli i czerp korzyści z prostego działania kąpieli. 20-minutowa kąpiel jest zwykle dokładnie taka, jak zalecił lekarz, a my podsumowaliśmy wszystkie niezbędne rzeczy, aby stworzyć najlepsze godne spa wrażenia w domu. .

przygotuj wszystko wcześniej

Gdy będziesz już w wannie, ostatnią rzeczą, którą będziesz chciał zrobić, to natychmiast wyskoczyć i znaleźć coś, o czym zapomniałeś. Sugerujemy, abyś był na półce przy wannie lub w pobliżu ułożył wszystkie potrzebne rzeczy abyś w trakcie Twojego domowego spa nie musiał o nic się martwić.

Pomocne akcesoria

Nie ma nic lepszego niż poświęcenie sobie trochę czasu na energetyzującą kąpiel lub przeciwnie relaksującą kąpiel przy bladku świec i aromacie się z nich wydobywających. Ponadto można zapuścić jeden z ulubionych motywujących podcastów lub tych które nastrajają nas dość łagodnie. Gdy woda osiągnie idealną temperaturę, odmierz odpowiednią dawkę soli do kąpieli i wlej a uzyskasz świeżą, czystą, pachnącą kąpiel bąbelkową. Po tym wskocz do środka. To świetny sposób na odtrucie i zmiękczenie skóry. Dodatkowa wskazówka: dodaj kilka kropli olejków eterycznych z trawy cytrynowej, cytrusów i / lub grejpfrutów do wody w wannie lub w dyfuzorze, który umieścisz w pobliżu – te szczególne olejki eteryczne są energetyzujące, podnoszące na duchu i pachną niesamowicie w połączeniu z solami do kąpieli.

Może Ci się również spodoba